sobota, 25 Mar 2023
You are here:

Wirtualny spacer

kliknij tutaj

Liczba gości online:

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Sonda

Czy podoba Ci się nowa strona naszej BURSY?
 

Placówka na medal

Miejsce odkrywania talentów

szkola dobrych praktyk

Logo Santander Bank Polska

 

Raport z Ewaluacji Zewnętrznej 2014

 

 
IV Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli – Wychowawców Burs i Internatów pt. „Bursa i Internat szansą na lepszą edukację” pod hasłem „ Młodzież w cyberprzestrzeni – szanse i zagrożenia.” PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
poniedziałek, 21 maja 2018 22:50

W Bursie Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu, odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli – Wychowawców Burs i Internatów pt. „Bursa i Internat szansą na lepszą edukację” pod hasłem „ Młodzież w cyberprzestrzeni – szanse i zagrożenia.”

Honorowym Patronatem Konferencję objęli: Minister Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski, Lubelski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Zamość.

Licznie przybyłych gości, powitał Dyrektor Bursy Waldemar Leszczyński i zainaugurował konferencję. Przybyli na nią przedstawiciele Lubelskiego Kuratorium Oświaty, władz Miasta Zamościa, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu, Związku Nauczycielstwa Polskiego, Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dyrektorzy i Nauczyciele – Wychowawcy reprezentowali bursy i internaty z całej Polski. Na Konferencję przybyli goście z Białej Podlaskiej, Lubartowa, Lublina, Łodzi, Sandomierza, Poznania, Puław, Starego Sącza, Chełma, Zwierzyńca oraz dyrektorzy i nauczyciele zamojskich przedszkoli, szkół i placówek.

 

Po otwarciu konferencji, przedstawiciel Lubelskiego Kuratora Oświaty Pan Artur Pawłowski wręczył Dyrektorowi Waldemarowi Leszczyńskiemu „Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie”, który jest ważnym wyróżnieniem i świadczy o szerokim spektrum działań placówki.

Dyrektor Leszczyński wprowadził zebranych w tematykę dotyczącą szans i zagrożeń związanych z funkcjonowaniem młodzieży w cyberprzestrzeni: „ Mam nadzieję – mówił - że uda się nam poszerzyć wiedzę i wzbogacić refleksję, dostarczyć rozwiązań, jak skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom, a także wskazać pozytywne aspekty korzystania przez młodzież z nowych technologii informacyjnych.” Następnie przekazał głos prelegentom, specjalistom w omawianej dziedzinie.

Jako pierwszy zabrał głos przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Lublinie Pan Dariusz Nosowicz, który mówił o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w Internecie. Z kolei dr Iwona Ulfik – Jaworska z Instytutu Psychologii KUL w Lublinie, zaprezentowała wykład poświęcony problemom wychowawczym związanym z używaniem nowych mediów. W dalszej części konferencji dr inż. Agata Waszek z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu przedstawiła pozytywne aspekty wykorzystywania narzędzi internetowych w procesie wychowania. Ostatnim wystąpieniem był wykład mgr Małgorzaty Szwarc- Niderli z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Zamościu, dotyczący problematyki pomocy uczniom nadmiernie korzystającym z technologii internetowej.

W opinii przybyłych na Konferencję przedstawicieli władz oświatowych oraz dyrektorów, nauczycieli – wychowawców burs i internatów, inicjatywa podjęta przez Bursę Międzyszkolną nr 2 w Zamościu jest bardzo potrzebna i przynosi wiele pozytywnych efektów: rozwija wzajemną współpracę, integruje środowisko burs i internatów oraz wpływa na podnoszenie jakości ich pracy.

tekst: Monika Rebizant – Siwiło

zdjęcia: Małgorzata Piaseczna

 Zmieniony: poniedziałek, 21 maja 2018 22:55