niedziela, 24 Wrz 2023
You are here:

Wirtualny spacer

kliknij tutaj

Liczba gości online:

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Sonda

Czy podoba Ci się nowa strona naszej BURSY?
 

Placówka na medal

Miejsce odkrywania talentów

szkola dobrych praktyk

Logo Santander Bank Polska

 

Raport z Ewaluacji Zewnętrznej 2014

 

 
Spotkanie z Panem Marianem Karczmarczykiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 17 stycznia 2018 21:14


W Bursie Międzyszkolnej Nr 2 odbyło się spotkanie z Panem Marianem Karczmarczykiem, zamojskim mistrzem „lekkiego pióra”, satyrykiem, autorem fraszek, aforyzmów i złotych myśli, ale także utworów refleksyjnych i religijnych.

Krótkiej prezentacji dorobku naszego Gościa dokonał dyrektor Waldemar Leszczyński. Następnie sam autor, pan dyrektor, wychowawcy i młodzież prezentowali na zmianę wybrane utwory. W tle towarzyszyła nam muzyka Fryderyka Chopina, która wprowadziła nas w refleksyjny nastrój, raz skłaniający do zadumy, a po chwili do śmiechu. Prezentowane wspólnie utwory były bardzo różnorodne.

Pan Marian Karczmarczyk ma na swoim koncie utwory poetyckie i prozatorskie, drukowane w kilkudziesięciu tytułach prasy polskiej i zagranicznej, wydane w 35 antologiach, nagradzane prestiżowymi nagrodami. Wielokrotnie udowodnił, że nie ma sobie równych w sferze krótkich, błyskotliwych i zaskakujących wypowiedzi, wyrażających ogólną prawdę filozoficzną lub moralną.

Na zakończenie spotkania wykonaliśmy wspólne zdjęcie i otrzymaliśmy na pamiątkę zbiór aforyzmów i fraszek pt. „ Myśli (So) czyste” z dedykacją autora. Książka znajduje się w zbiorach naszej biblioteki.