środa, 07 Cze 2023
You are here:

Wirtualny spacer

kliknij tutaj

Liczba gości online:

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Sonda

Czy podoba Ci się nowa strona naszej BURSY?
 

Placówka na medal

Miejsce odkrywania talentów

szkola dobrych praktyk

Logo Santander Bank Polska

 

Raport z Ewaluacji Zewnętrznej 2014

 

 
Jubileusz 15 lecia PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 23 listopada 2016 03:11


W Bursie Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu, odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 15-lecia placówki. Swoją obecnością zaszczycili nas liczni goście, przyjaciele bursy, rodzice, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich, dyrektorzy szkół, placówek i bibliotek, stowarzyszeń, banków oraz media. Obecna była kadra pedagogiczna, pracownicy i młodzież bursy.

Zebranych gości powitał Dyrektor Waldemar Leszczyński a następnie w krótkim wystąpieniu przekazał obecnym idee i priorytety, którymi kierują się nauczyciele - wychowawcy bursy w codziennej pracy z młodzieżą. Jak zaznaczył – „efekty pracy nie są widoczne od razu, lecz przynoszą wymierne efekty po latach”. Zatem 15 lat istnienia bursy, to dobry czas na podsumowania. Tym bardziej, że zarówno dorobek placówki jak i osiągnięcia zawodowe Dyrektora Waldemara Leszczyńskiego są naprawdę imponujące. O tym mogli dowiedzieć się uczestnicy spotkania podczas dalszej części uroczystości.

 

Prezentacja multimedialna pt. „ 15 lat minęło, jak jeden dzień” pokazała wszystkie widoczne zmiany zachodzące w placówce od powstania do chwili obecnej, które są wzorem do naśladowania i dowodem na to, że jeżeli się chce, to naprawdę można zmienić na lepsze niemal wszystko, począwszy od samego budynku, pomieszczeń i wystroju, poprzez liczne koła zainteresowań, warsztaty, spotkania i wycieczki, a kończąc na wielowymiarowych projektach edukacyjnych i publikacjach książkowych.

Kolejną odsłoną żywego oblicza bursy i dowodem na to, jak barwna i ciekawa jest codzienność jej mieszkańców, był film nakręcony przez jednego z wychowanków, laureata pierwszych ale z pewnością nie ostatnich wyróżnień filmowych. W Galerii Młodych zorganizowano dodatkową prezentację w formie fotoreportażu pt. „Jak było”.

Po obejrzeniu prezentacji i filmu, zaproszeni Goście w okolicznościowych wystąpieniach składali na ręce Dyrektora Waldemara Leszczyńskiego życzenia, podziękowania i gratulacje. Także Dyrektor Leszczyński złożył podziękowania i wręczył kwiaty osobom, które od początku współpracują z bursą i jest to współpraca bardzo owocna.

Spotkanie podsumował występ wychowanków bursy, który wyróżniał się wysokim poziomem artystycznym. Nauczyciele – wychowawcy oraz młodzież włożyli wiele wysiłku, talentu i pracy w jego przygotowanie, co potwierdza dobrą atmosferę panującą w placówce oraz dbałość o przybyłych gości.

Placówka była w tym dniu otwarta dla gości, można było obejrzeć wszystkie miejsca. Goście zostali poproszenie o dokonanie wpisu w Księdze Pamiątkowej. Jubileusz był także okazją do spotkania się wychowanków dla których bursa jest drugim domem. Na zakończenie spotkania ukrojono tort i przygotowano poczęstunek. Jubileusz 15 – lecia Bursy Międzyszkolnej Nr 2 był bardzo udany i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.


Zmieniony: czwartek, 16 lutego 2017 17:43