środa, 07 Cze 2023
You are here:

Wirtualny spacer

kliknij tutaj

Liczba gości online:

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Sonda

Czy podoba Ci się nowa strona naszej BURSY?
 

Placówka na medal

Miejsce odkrywania talentów

szkola dobrych praktyk

Logo Santander Bank Polska

 

Raport z Ewaluacji Zewnętrznej 2014

 

 
"Dwie wojny. Młodość, marzenia tamtych lat" PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 29 maja 2019 19:13

W Bursie Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji ogólnopolskiego konkursu literacko – historycznego oraz promocja książki pt. „Dwie wojny - dzieciństwo, młodość, marzenia tamtych lat.” Jest to siódma publikacja w dorobku Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu.

Zmieniony: poniedziałek, 10 czerwca 2019 10:02
Więcej…
 
V Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli-Wychowawców Burs i Internatów pt. „Bursa, Internat szansą na lepszą edukację” pod hasłem: „Wychowanie to wyzwanie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 22 maja 2019 19:29

Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli-Wychowawców Burs i Internatów to przedsięwzięcie od czterech lat organizowane przez naszą placówkę. Ideą powstania konferencji było zainteresowanie władz oświatowych i samorządowych aktualną problematyką pracy burs i internatów oraz kierunkami ich rozwoju, ukazanie ich ważnej roli w systemie oświaty oraz zmiana stereotypowego postrzegania tych placówek, jako „noclegowni dla uczniów”, wzmocnienie pozycji burs i internatów w systemie edukacji. Ważnym celem było również podjęcie współpracy między placówkami w rożnych aspektach ich działania, podnoszenie jakości pracy burs i internatów, integracja środowiska oraz stworzenie okazji do spotkania ze specjalistami z dziedziny pedagogiki i psychologii. Konferencje stworzyły płaszczyznę do dyskusji na temat dotychczasowych efektów działań edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych prowadzonych w bursach i internatach, a także do prezentacji dobrych praktyk w tym zakresie. Podczas spotkań poruszano problematykę związaną z zagadnieniem funkcjonowania burs i internatów, jako integralnej części środowiska lokalnego, dyskutowano o szeroko rozumianej współpracy rodzicami. Kolejna konferencja odbyła się pod hasłem „Młodzież w cyberprzestrzeni - szanse i zagrożenia”, której celem było zwiększenie świadomości nauczycieli – wychowawców dotyczącej cyberzagrożeń, propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z zasobów sieci oraz przeciwdziałanie zagrożeniom i uzależnieniom wynikającym z korzystania z nowych technologii.

Zmieniony: środa, 22 maja 2019 20:26
Więcej…
 
Dzień Osób z Niepełnosprawnością PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 22 maja 2019 13:13

Bursa Międzyszkolna nr 2 w Zamościu zaangażowała się w ogólnopolską akcję „Dzień Osób z Niepełnosprawnością”. We współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych- Inspektoratem w Zamościu podjęliśmy działania mające na celu uwrażliwienie młodzieży na zagadnienia związane niepełnosprawnością oraz kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób wymagających pomocy. Zainaugurowaliśmy zajęcia wychowawcze mające na celu motywowanie wychowanków do przełamywania barier i lęku przed kontaktem z osobami niepełnosprawnymi. Działania które podejmujemy mają na celu zachęcenie młodzieży do burzenia funkcjonujących w świadomości społecznej stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych.  

W naszej placówce prowadzone są również zajęcia podstaw języka migowego umożliwiające młodzieży komunikację interpersonalną za pomocą symboli graficznych.

Więcej…
 
Gry i zabawy ruchowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
czwartek, 16 maja 2019 19:52

Wychowankowie bursy wzięli udział w spotkaniu prowadzonym przez p. dr Marcina Bochenka. Prowadzący zaproponował młodzieży aktywne formy spędzania czasu wolnego. Gry i zabawy ruchowe proponowane przez prowadzącego były doskonała okazją do poprawy kondycji, własnego samopoczucia. Aktywność fizyczna daje możliwość oddziaływania na psychikę i umysłową stronę osobowości, a także sprzyja nerwowemu odprężeniu i czynnemu wypoczynkowi.

Więcej…
 
Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 15 maja 2019 14:59

Los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny młodzieży z Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu. W odpowiedzi na ogłoszenie pani Janiny Gąsiorowskiej o zbiórce karmy dla zwierząt mieszkających w schronisku, młodzież bursy wyszła z inicjatywą by zorganizować słodki poczęstunek podczas którego zbierano fundusze na zakup karmy. Celem akcji była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, a także kształtowanie wrażliwości, postawy empatycznej i przyjacielskiej wobec zwierząt. Dzięki mobilizacji wszystkich wychowanków udało się zebrać pokaźną sumę, za którą zakupiono wiele kilogramów karmy dla psów i kotów.

Więcej…
 
ROCZNICA ODBICIA WIEŹNIÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 15 maja 2019 14:55

8 maja przypadała 73 rocznica odbicia więźniów z komunistycznego więzienia w Zamościu przez oddział Żołnierzy AK-WIN dowodzony przez por. Romana Szczura ps. „Urszula”. Obchody wydarzenia Zainicjowała msza św. w Parafii Wojskowej pw. Św. Jana Bożego. Następnie uczestnicy przemaszerowali pod budynek Zakładu Karnego przy ul. Okrzei. Tam przeprowadzono ceremoniał wojskowy, powitano uczestników, przeprowadzono apel pamięci oraz wykonano salwę honorową, następnie odbyła się inscenizacja minionych wydarzeń.

Więcej…
 
Konkurs literacko- historyczny "Dwie wojny" PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
czwartek, 09 maja 2019 14:40
Zmieniony: czwartek, 09 maja 2019 14:44
 
XII Przegląd Poezji Śpiewanej PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
czwartek, 25 kwietnia 2019 17:17

 

Bursa Międzyszkolna Nr 2 w Zamościu po raz dwunasty zorganizowała Przegląd Poezji Śpiewanej Poświęcony Twórczości Marka Grechuty. W tym roku przegląd odbył się na scenie sali koncertowo-widowiskowej Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. W konkursie wzięło udział 18 solistów oraz 3 zespoły ze szkół i placówek województwa lubelskiego. Patronat nad przedsięwzięciem sprawowali: Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty oraz Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość.

 

Zmieniony: czwartek, 25 kwietnia 2019 18:59
Więcej…
 
Wycieczka do Wrocławia, Drezna, Jeleniej Góry oraz Karpacza. PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
wtorek, 23 kwietnia 2019 00:00

W kwietniu 2019 roku wychowankowie Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia, Drezna, Jeleniej Góry oraz Karpacza. Nieodpłatny wyjazd dla młodzieży, zorganizowała bursa w ramach realizowanego programu wychowawczego placówki. Stanowił on formę nagrody za aktywność i wzorową postawę. Wychowankowie poznali historię Dolnego Śląska oraz Saksonii, zwiedzili Wrocław, Drezno, Jelenią Górę i Karpacz. Od powstania bursy w 2001 roku zorganizowano ponad 50 wycieczek w tym 26 kilkudniowych do atrakcyjnych miejsc w Polsce i za granicą. Stanowią one ważne ogniwo w pracy wychowawczej i edukacyjnej placówki. Realizacja tych przedsięwzięć jest możliwa dzięki podejmowanej współpracy bursy z innymi placówkami (szkołami, internatami i bursami) na terenie całego kraju.

Zmieniony: czwartek, 25 kwietnia 2019 21:31
Więcej…
 
Życzenia wielkanocne PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 17 kwietnia 2019 11:39
 
XII Przegląd Poezji PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 17 kwietnia 2019 00:00


Zmieniony: środa, 17 kwietnia 2019 11:37
 
IX Festiwal Talentów Młodzieży pod hasłem „Pozwólmy młodzieży rozwinąć skrzydła" PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 16:37

W dniu 11.04.2019 r. odbył się IX Festiwal Talentów Młodzieży pod hasłem „Pozwólmy młodzieży rozwinąć skrzydła”. Festiwal organizowany był przez Bursę Międzyszkolną Nr 1 w Zamościu, a całe wydarzenie odbyło się w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. Naszą placówkę reprezentował dziewczęcy zespół taneczny, który zaprezentował dwa układy taneczne Zumby.
Za swój występ dziewczyny zostały nagrodzone wyróżnieniem.

Fot. Katarzyna - wychowanka Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu.

Zmieniony: poniedziałek, 15 kwietnia 2019 16:41
Więcej…
 
Czytamy „Pana Tadeusza” PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 10 kwietnia 2019 19:37

Książnica Zamojska zainaugurowała w Bursie Międzyszkolnej Nr 2 całoroczną akcję Czytamy „Pana Tadeusza”, której celem jest upamiętnienie 185. rocznicy pierwszego wydania tej epopei narodowej. W ramach przedsięwzięcia odbyło się spotkanie z młodzieżą. Wychowankowie bursy wysłuchali najpiękniejszych fragmentów poematu Adama Mickiewicza, które przeczytał Przewodniczący Rady Miasta Zamość Piotr Błażewicz. Obecni byli także: Halina Zielińska – kierownik Działu Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa Książnicy Zamojskiej, Dyrektor Bursy Międzyszkolnej Nr 2 Waldemar Leszczyński oraz Dyrektor Książnicy Zamojskiej Piotr Bartnik.

Podczas spotkania rozmawiano o książkach, które lubimy czytać i tradycjach czytelniczych w naszych rodzinnych domach. Na pamiątkę dokonaliśmy wpisów pamiątkowych do książki „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza oraz na karcie pamiątkowej Książnicy Zamojskiej.

Wydarzenie, które miało swoją premierę w bursie, służą promowaniu czytelnictwa wśród młodzieży oraz popularyzowaniu największych arcydzieł literatury polskiej. Na zakończenie spotkania wykonano wspólne zdjęcie pamiątkowe.

Więcej…
 
Spotkanie z Zamojską Rodziną Katyńską i wystawa fotografii „Katyń – ocalić od zapomnienia” PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 10 kwietnia 2019 19:31

Już od kwietnia 2012 roku Bursa Międzyszkolna Nr 2 w Zamościu z inicjatywy Pana Dyrektora Waldemara Leszczyńskiego włączyła się do programu „Katyń – ocalić od zapomnienia”. Przed budynkiem bursy posadzono „Dęby Pamięci” poświęcone bohaterom którzy zginęli z rąk NKWD w kwietniu 1940. Byli nimi: Gaudnik Zbigniew syn Kazimierza urodzony we Lwowie, zamordowany strzałem w tył głowy w Twerze oraz Tomasz Gołębiowski syn Henryka urodzony w Płoskiem, zamordowany w tył głowy w Charkowie.

Z okazji 79 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Galerii Młodych Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Zamojska Rodzina Katyńska z prezesem p. Markiem Splewińskim oraz z p. dr Jerzym Wacławem Słupeckim sekretarzem. Podczas spotkania złożona została wiązanka kwiatów i wspólnie zapalono znicz w hołdzie pomordowanych pod Dębami Pamięci. Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotografii pana dyrektora Waldemara Leszczyńskiego pt.: „Katyń -ocalić od zapomnienia”. Zdjęcia zostały zrobione podczas wizyty w Katyniu.

Zmieniony: czwartek, 11 kwietnia 2019 13:13
Więcej…
 
79 Rocznica Zbrodni Katyńskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
środa, 10 kwietnia 2019 14:23

Pan Dyrektor Waldemar Leszczyński oraz pani Małgorzata Kitka reprezentowali Bursę Międzyszkolną Nr 2 w Zamościu podczas uroczystych obchodów 79 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej upamiętniającej zamordowanych przez NKWD w 1940 roku Oficerów Wojska Polskiego, Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, Żandarmerii Wojskowej, Funkcjonariuszy Policji Państwowej i Straży Więziennej, Urzędników Państwa Polskiego oraz Polskich Patriotów.

Uroczystości rozpoczęły się w Kościele pw. Św. Katarzyny w Zamościu. Mszę świętą prowadzoną pod przewodnictwem Ekscelencji Ks. Bpa Jana Śrutwy poprzedziło wystąpienie pana Marka Splewińskiego prezesa Zamojskiej Rodziny Katyńskiej. Następnie uroczystości odbywały się przy pomniku „Krzyż Katyński” pod którym wysłuchano apelu pomordowanych i złożono wieńce, kwiaty i zapalono znicze.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL